Startupy

Zacznij martwić się o aspekty prawne firmy tak wcześnie, jak to możliwe!

Wspieramy fundusze Venture Capital oraz startupy w zakresie prawidłowego prowadzenia procesu inwestycyjnego.

Konsultacja z radcą prawnym z doświadczeniem we współpracy ze startupami na wczesnym etapie Twojej firmy jest krytyczna. Możesz uratować swoją firmę przed problemami prawnymi, które mogą się pojawić podczas intensywnego rozwoju.

W czym możemy pomóc Twojej firmie?

Identyfikacja zagrożeń

Pomagamy Twojej firmie przewidzieć problemy prawne, a także doradzam, jak skutecznie im zapobiegać. Naszą rolą jest zapewnienie ochrony Twojej firmy od samego początku. Analizujemy Twój biznes, proponuję rozwiązania zapobiegawcze.

Ochrona własności intelektualnej

Doradzamy jaką własność intelektualną należy zarejestrować w Urzędzie Patentowym oraz kiedy należy zawrzeć umowy o zachowaniu poufności (NDA).

Finansowanie

Podczas procesu pozyskiwania funduszy, doradzamy najlepsze opcje inwestycyjne, czy to fundusz zalążkowy, venture capital lub crowdfunding i doradzić w strukturę. Odzwierciedlamy poziom kontroli, jaki chce zachować założyciel w strukturze zarządu i prawach głosu. Dokonujemy przeglądu umów inwestycyjnych i doradzamy w zakresie wszelkich długoterminowych skutków.

Forma prawna

Doradzamy założycielom w doborze optymalnej formy prawnej dla startupu

Analiza umów

Przygotowujemy i analizujemy umowy inwestycyjne, umowy założycieli i umowy udziałowe itp.

Compliance

Identyfikujemy konkretne przepisy prawne dla Twojej firmy i doradzam w zakresie zgodności

Skontaktuj się z nami . Odezwiemy się w ciągu kilku godzin.

Wnosimy do startupu nie tylko swoje doświadczenie prawne, ale także wiedzę biznesową i kreatywność zdobyte podczas pracy z wieloma firmami. Możesz być spokojny, że Twoja firma jest w dobrych rękach.
Marzena Tyl

Wspieramy startupy w każdej fazie rozwoju

Nasze usługi

Konsultacje

Dla konkretnego problemu prawnego związanego z działaniem startupu przygotowuję opinię prawną.

.

Opieka prawna

Istnieje możliwość nawiązania z kancelarią stałej współpracy, rozliczanej miesięcznie opieki prawnej nad startupem. Opieka prawna może dotyczyć wszystkich spraw startupu, jak i selektywnie wybranego obszaru, np. związanego z rozwojem produktu, procesami inwestycyjnymi itp.