Sztuczna Inteligencja AI

Szukasz doświadczonego prawnika zajmującego się sztuczną inteligencją (AI)?

Nie tylko rozumiemy tematykę sztucznej inteligencji, ale także pomagamy kształtować rynek i ustawodawstwo w zakresie AI działając m. in w Grupie Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) w Ministerstwie Cyfryzacji.

W czym możemy pomóc Twojej firmie?

Ochrona własności intelektualnej

Doradzamy jak skutecznie chronić swoją własność intelektualna, przez odpowiednio zdefiniowane prawa autorskie, patenty, tajemnice przedsiębiorstwa.

Prywatność danych

Pomagamy w  zrozumieniu kwestii danych wykorzystywanych przez sztuczną inteligencję oraz zagadnień związanych z ich prywatnością zarówno w zakresie danych osobowych jak i nieosobowych.

Bezpieczeństwo cybernetyczne

Doradzamy w zakresie analizy ryzyka związanego cyberzagrożeniami w wykorzystywanym  modelu uczenia sztucznej inteligencji (AI)

Etyka

Doradzamy w kwestiach etycznych związanych ze sztuczną inteligencją, kładąc duży nacisk na pomoc w zapewnieniu, żeby umowa dotycząca rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) była bezstronna i zgodna z ustawodawstwem UE.

Odpowiedzialność

Doradzamy w kwestiach związanych z odpowiedzialnością za produkt, gdy sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w różnych formach, w tym w produktach medycznych, IoT itp.

Compliance

Pomagamy na bieżąco śledzić przepisy i wytyczne, aby zapewnić zgodny z prawem projekt sztucznej inteligencji (AI).

Skontaktuj się z nami . Odezwiemy się w ciągu kilku godzin.

Niezależnie od tego, czy reprezentujesz instytucje publiczne, jesteś dostawcą sztucznej inteligencji, czy zamawiasz rozwiązanie AI, wiemy, co trzeba zrobić, aby zapewnić ochronę interesów Twojej organizacji.
Marzena Tyl

Kierunek rozwoju sztucznej inteligencji

Nasze usługi

Obsługa prawna firm wykorzystujących narzędzia AI

Kancelaria w ramach obsługi prawnej przprowadza analizy ryzyka oraz przygotowuje opinie prawne dotyczące zgodności wykorzystywanych narzędzi AI z aktualnymi przepisami prawnymi, opracowuje regulaminy korzystania z sztucznej inteligencji normujące zgodność z przepisami prawa (Compliance), określające odpowiedzialność pracownika, oraz definiujaca firmowy kodeks etyczny.

Obsługa prawna twórców narzędzi AI

Kancelaria w ramach świadczonych usług wspiera twórców rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję na każdym etapie rozwoju produktu, przeprowadzając analizę ryzyka, zapewniejąc zgodność (Compliance) z przepisami prawa, doradzając w aspektach etycznych (Ethics by design) oraz własności intelektualnej (intellectual property), w szczególności ochrony tworzonych algorytmów.

Konsultacje w zakresie AI

Kancelaria dla konkretnego problemu prawnego związanego z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji przygotowuje opinię prawną.

Szkolenia dla firm z zakresu AI

Kancelaria dla firm, które planują wprowadzenie sztucznej inteligencji (AI) w swojej organizacji, poleca szkolenia dla zarządów, managerów oraz pracowników, aby pogłębić zrozumienie zagrożeń (Risk), zagadnień prawnych, etycznych oraz dotyczących zgodności (Compliance).